Număr special al publicaţiei „Viaţa Creştină pentru copii”

Viața parohiei Aprilie 7, 2015

Marţi, 7 aprilie, a apărut numărul 2 al publicaţiei „Viaţa Creştină pentru copii”, realizat în colaborare cu elevii Şcolii Gimnaziale Vânători – Structura Hârtoape, sub îndrumarea pr. Marius-Ionuţ Tabarcea şi a profesorului de religie, d-l Cristian Bozariu.

Articolele publicate au ca temă principală CREDINŢA, fiind în general mărturii ale elevilor şi expresii ale trăirii personale a acestora.

Publicaţia „Viaţa Creştină pentru copii” a apărut din necesitatea de a oferi copiilor un mesaj adecvat despre propria credinţă, exprimat atât sub forma articolelor sau meditaţiilor cât şi sub formă artistică sau de joc. Un loc important în conţinut îl au articolele, poeziile sau chiar gândurile celor mici.

Cu un tiraj de 200 de exemplare „Viaţa Creştină pentru copii” are o apariţie periodică, fiind distribuită gratuit elevilor şi profesorilor din Şcoala Gimnazială Hârtoape, dar şi în mediul on-line pe saitul parohiei Poieniţa: http://poienita.iasi.mmb.ro

AICI puteţi citi sau descărca în format .pdf „Viaţa Creştină pentru copii”.