Nasterea Domnului 2014

Viața parohiei Ianuarie 13, 2015

Pe 25 decembrie, cu ocazia frumoasei sarbatori a Nasterii Domnului,  micii enoriasi au avut bucuria sa il aiba in mujlocul lor, in sfinta biserica,  pe iubitul si mult asteptatul Mos Craciun.

El a venit cu daruri pentru copiii cuminti care au participat la Sfinta Liturghie savirsita in cinstea Nasterii Domnului.

La sfirsitul slujbei cei mai mici enoriasi ai nostri, copiii de la gradinita satului, indrumati de doamna preoteasa au organizat o serbare traditionala, inaintea lui mos Craciun si a parintilor si bunicilor. Cu emotia virstei, dar si cu mult entuziasm au cintat colinde, au recitat poezii si au prezentat si alte obiceiuri crestinesti specifice acestor sfinte sarbatori.

Multumim bunului Dumnezeu pentru bucuria pe care a facut-o omenirii atunci cind a hotarit, din iubire, Nasterea Fiului cel vesnic.

Partasia noastra la Nasterea Fiului prin prezenta in sfinta biserica este raspuns al omenriii ca bucurie si multumire adusa lui Dumnezeu.

Citește alte articole despre: Crăciun